Cinco K Mayo 5K Road Race

Enfield, CT USA

USA/TF Course Cert. #CT12022JHP
5/4/2013 9:00 AM

Weather: Sunny - 50's

Results By: The Last Mile LLC.
www.thelastmileracing.com

Timed using MyLaps Bib tag System

BibTag


Overall Results


Men: 1st Place Winner :William Sanders

Women: 1st Place Winner :Donna Kay-Ness


 


================================================================================================
***** Official 5K Results *****
================================================================================================
                
Place No.  Name                S Div/Tot  Div   Sex/Tot  Age City               St Time      Pace  
===== ==== =================== = ======== ===== ======== === ================== == ========= ===== 
    1  240 William Sanders     M   1/26   M2029   1/118   26 Wethersfield       CT   15:11.8  4:54 
New record.  Old record 15:23 by Jacob Gurzler in 2012
    2  284 Brian Nelson        M   1/28   M3039   2/118   32 Vernon Rockville   CT   15:45.6  5:05 
    3  254 Jacob Gurzlor       M   2/26   M2029   3/118   26 Manchester         CT   16:26.1  5:18 
    4   35 David Clavet        M   1/4    M1319   4/118   14 Ellington          CT   17:59.6  5:48 
    5  109 Daniel Krasemann    M   1/7    M-12    5/118   11 Suffield           CT   17:59.6  5:48 
    6  239 Daisuke Inokawa     M   2/28   M3039   6/118   30 Manchester         CT   18:08.7  5:51 
    7  286 Morgan Anderstrom   M   3/28   M3039   7/118   30 Enfield            CT   18:37.8  6:00 
    8  248 Donna Kay-Ness      F   1/21   F5059   1/168   50 Somers             CT   19:21.2  6:14 
    9  145 Jonathan Morales    M   4/28   M3039   8/118   37 East Windsor       CT   19:50.0  6:24 
   10  268 Peter Devinne       M   1/25   M4049   9/118   42 Windsor Locks      CT   20:13.5  6:31 
   11   27 Noah Cass           M   3/26   M2029  10/118   28 Enfield            CT   20:17.5  6:32 
   12  256 James Ball          M   5/28   M3039  11/118   37 Enfield            CT   20:32.7  6:37 
   13  146 Steven Morse        M   1/11   M6069  12/118   60 Broadbrook         CT   20:40.9  6:40 
   14  221 Mike Voisine        M   1/13   M5059  13/118   50 Suffield           CT   20:52.8  6:44 
   15   22 Jeffrey Brackett    M   2/25   M4049  14/118   48 Enfield            CT   20:54.8  6:44 
   16  306 David Hanson        M   2/13   M5059  15/118   52 East Longmeadow    MA   21:01.6  6:47 
   17  270 Caitlin Peruc       F   1/34   F4049   2/168   48 Manchester         CT   21:04.5  6:47 
   18  285 Laura Nelson        F   1/45   F3039   3/168   31 Vernon Rockville   CT   21:08.7  6:49 
   19  267 Gerry Lafleur       M   3/25   M4049  16/118   46 Enfield            CT   21:18.5  6:52 
   20  129 Scott Masterson     M   6/28   M3039  17/118   35                         21:24.4  6:54 
   21   89 Mark Hines          M   2/11   M6069  18/118   62 Enfield            CT   21:33.4  6:57 
   22  314 Sydney Nash         F   1/4    F-12    4/168   12 Enfield            CT   21:43.2  7:00 
   23  141 Kevin Mitchell      M   7/28   M3039  19/118   34 Pearl River        NY   21:48.1  7:02 
   24  234 Bob Dacey           M   3/11   M6069  20/118   64 Vernon Rockville   CT   22:04.3  7:07 
   25  111 Aimee Kroll-Desrosi F   1/57   F2029   5/168   26 West Springfield   MA   22:06.6  7:07 
   26  313 Sam Nash            M   2/7    M-12   21/118   12 Enfield            CT   22:07.5  7:08 
   27  315 Nash Narh           M   3/7    M-12   22/118   12 Enfield            CT   22:11.0  7:09 
   28  316 Deon Nash           M   4/25   M4049  23/118   43 Enfield            CT   22:11.0  7:09 
   29   76 Barbara Graf        F   2/21   F5059   6/168   54 Leeds              MA   22:42.2  7:19 
   30  281 Sean Mooney         M   5/25   M4049  24/118   40 West Suffield      CT   22:43.7  7:19 
   31  278 Matt Harrington     M   8/28   M3039  25/118   32 Enfield            CT   22:46.8  7:20 
   32  312 Mark Lardati        M   3/13   M5059  26/118   54 Winsted            CT   22:54.6  7:23 
   33  293 Jim Daigle          M   6/25   M4049  27/118   43 Longmeadow         MA   23:06.6  7:27 
   34  302 Chris Cosman        M   9/28   M3039  28/118   35 Suffield           CT   23:12.5  7:29 
   35   63 Melissa Emmerich    F   2/34   F4049   7/168   41 Manchester         CT   23:16.6  7:30 
   36   93 Shawn Hyland        M  10/28   M3039  29/118   35 Springfield        MA   23:18.5  7:31 
   37   43 Sean Patrick Crane  M   7/25   M4049  30/118   44 Enfield            CT   23:25.1  7:33 
   38  276 Martin Mejia        M   8/25   M4049  31/118   44 Somers             CT   23:36.1  7:36 
   39   80 Matt Hall           M   9/25   M4049  32/118   42 Dudley             MA   23:41.1  7:38 
   40  208 Rollin Tebbetts     M  10/25   M4049  33/118   49 Enfield            CT   23:41.8  7:38 
   41   84 Graham Hargreaves   M   4/26   M2029  34/118   27 Enfield            CT   23:43.5  7:39 
   42   94 Matthew Jerzyk      M  11/28   M3039  35/118   35 Wallingford        CT   23:44.3  7:39 
   43  198 Samantha Smith      F   2/57   F2029   8/168   26 Enfield            CT   23:46.8  7:40 
   44  282 Barbara Bosworth    F   3/21   F5059   9/168   50 Wilbraham          MA   23:49.2  7:41 
   45  310 Matt Legere         M   2/4    M1319  36/118   14 Enfield            CT   23:55.4  7:42 
   46  283 Terri Faucher       F   4/21   F5059  10/168   50 Poquonock          CT   23:58.3  7:43 
   47   14 Doug Bissett        M   4/13   M5059  37/118   56 South Windsor      CT   24:04.2  7:45 
   48   85 Shaun Harrington    M   5/13   M5059  38/118   52 Ellington          CT   24:25.9  7:52 
   49  220 Katy Vogl           F   3/57   F2029  11/168   24 Enfield            CT   24:33.8  7:55 
   50  236 Richard Wong        M  12/28   M3039  39/118   39 Maple Hill         CT   24:35.8  7:55 
   51   70 Gail Gethins        F   4/57   F2029  12/168   29 East Longmeadow    MA   24:41.7  7:57 
   52  305 Jared Petit         M  13/28   M3039  40/118   34 Enfield            CT   24:51.2  8:00 
   53  210 Stephen Tolman      M   4/11   M6069  41/118   67 Vernon             CT   24:52.5  8:01 
   54  200 Herbert Staiger III M  11/25   M4049  42/118   49 Windsor Locks      CT   24:59.6  8:03 
   55  137 Jill Michaud        F   2/45   F3039  13/168   34 Enfield            CT   25:05.0  8:05 
   56  163 Christina Palombo   F   3/45   F3039  14/168   33 Windsor Locks      CT   25:08.0  8:06 
   57  123 Kiran Majmudar      M   5/11   M6069  43/118   66 Enfield            CT   25:13.2  8:08 
   58  160 Amy Palalleli       F   4/45   F3039  15/168   38 Somers             CT   25:13.7  8:08 
   59  196 Kevin Smith         M   5/26   M2029  44/118   24 Suffield           CT   25:16.4  8:09 
   60   90 Kaylee Hotchkiss    F   5/57   F2029  16/168   22 Chicopee           MA   25:17.0  8:09 
   61  187 Chelsea Seabury     F   6/57   F2029  17/168   26 Suffield           CT   25:18.3  8:09 
   62  110 Emma Krasemann      F   2/4    F-12   18/168    9 Suffield           CT   25:20.7  8:10 
   63  168 Jeff Peterson       M  14/28   M3039  45/118   34 Enfield            CT   25:23.5  8:11 
   64   31 Kyle Chapin         M   6/26   M2029  46/118   27 Enfield            CT   25:24.5  8:11 
   65  263 Doug Miller         M  12/25   M4049  47/118   43 Enfield            CT   25:30.8  8:13 
   66  161 Jane Palazzo        F   3/34   F4049  19/168   43 Bridgewater        NJ   25:33.1  8:14 
   67  253 Eric Tkacz          M  15/28   M3039  48/118   31 Avon               CT   25:38.3  8:16 
   68  218 John Viens          M   7/26   M2029  49/118   23 Agawam             MA   25:41.2  8:17 
   69  252 Lindsy Dombi        F   5/45   F3039  20/168   30 Avon               CT   25:45.1  8:18 
   70   97 Lorenzetti Julie    F   7/57   F2029  21/168   20 Stafford           CT   25:45.7  8:18 
   71   86 Donald Havourd      M   8/26   M2029  50/118   25 Enfield            CT   25:46.4  8:18 
   72  255 Kerri Walsh         F   8/57   F2029  22/168   24 Enfield            CT   25:49.8  8:19 
   73  272 David Josefiak      M  13/25   M4049  51/118   41 Suffield           CT   25:52.0  8:20 
   74  128 Tracy Martin        F   4/34   F4049  23/168   40 East Longmeadow    MA   25:59.1  8:22 
   75  238 Amie Hanrahan       F   6/45   F3039  24/168   36 Longmeadow         MA   26:00.0  8:23 
   76  164 Allen Pangilinan    M   9/26   M2029  52/118   25 South Windsor      CT   26:09.5  8:26 
   77  273 Cassia Montjomeny   F   7/45   F3039  25/168   34 Southwick          MA   26:10.0  8:26 
   78  237 Matt Pacquing       M  16/28   M3039  53/118   35 South Windsor      CT   26:10.5  8:26 
   79  173 Alan Puckett        M  17/28   M3039  54/118   33 Longmeadow         MA   26:15.5  8:28 
   80   83 Jennifer Lyn Hamedi F   9/57   F2029  26/168   27 Middletown         CT   26:20.7  8:29 
   81   18 Lucien A. Bolduc    M  10/26   M2029  55/118   26 S Windsor          CT   26:22.9  8:30 
   82   16 Tanaka Boldin       M  18/28   M3039  56/118   38 Enfield            CT   26:28.3  8:32 
   83  180 Daniel Roscher      M  14/25   M4049  57/118   42 Waterbury          CT   26:36.5  8:34 
   84  277 William Shishe      M  19/28   M3039  58/118   38 Enfield            CT   26:36.8  8:34 
   85  155 Shannon McCannlik   F  10/57   F2029  27/168   23 Enfield            CT   26:39.1  8:35 
   86  166 Jamie Pavelcsyk     F   8/45   F3039  28/168   32 Agawam             MA   26:43.3  8:37 
   87   10 David Bean          M  11/26   M2029  59/118   24 Springfield        MA   26:44.6  8:37 
   88  105 Jennifer Kiner      F  11/57   F2029  29/168   26 Enfield            CT   26:44.7  8:37 
   89  153 Elena Neff          F   9/45   F3039  30/168   33 Enfield            CT   26:50.0  8:39 
   90  245 John Boyle          M   6/11   M6069  60/118   60 Enfield            CT   26:51.4  8:39 
   91   66 Phil Faulstich      M   6/13   M5059  61/118   56 Wilbraham          MA   26:57.3  8:41 
   92   13 Wayne Bickley       M   7/11   M6069  62/118   64 Somers             CT   26:57.5  8:41 
   93    9 Anthony Barnes      M   3/4    M1319  63/118   13 Enfield            CT   26:58.6  8:41 
   94  271 Laura Lindquist     F  12/57   F2029  31/168   28 Manchester         CT   26:58.8  8:42 
   95   98 Ted Kajdan          M  15/25   M4049  64/118   49 Enfield            CT   27:00.3  8:42 
   96  264 Angela Farina       F   5/34   F4049  32/168   40 Enfield            CT   27:12.6  8:46 
   97   20 Joy Bostick         F   6/34   F4049  33/168   42 Enfield            CT   27:18.7  8:48 
   98  130 Derek Matuszewski   M  12/26   M2029  65/118   24 Windsor Locks      CT   27:27.4  8:51 
   99  185 Kristie Schmitt     F  13/57   F2029  34/168   24 Windsor Locks      CT   27:28.8  8:51 
  100  186 Cindy Schwab        F   7/34   F4049  35/168   47 Suffield           CT   27:38.2  8:54 
  101  287 Paul Jozefezyk      M   7/13   M5059  66/118   50 South Hadley       MA   27:42.2  8:55 
  102   73 Angela Gioiella     F   8/34   F4049  36/168   42 Windsor Locks      CT   27:45.6  8:57 
  103  280 Kalia Lor           F   1/5    F1319  37/168   19 Enfield            CT   27:45.7  8:57 
  104  193 Katie Singerman     F  14/57   F2029  38/168   26 Springfield        MA   27:46.4  8:57 
  105  172 Sean Potito         M  20/28   M3039  67/118   32 Springfield        MA   27:47.4  8:57 
  106  179 Michael Rood        M   8/11   M6069  68/118   61 Suffield           CT   27:49.1  8:58 
  107  122 Kelly Majmudar      F  15/57   F2029  39/168   29 Chestnut Hill      MA   27:50.7  8:58 
  108  300 Dodi Zepke          F   9/34   F4049  40/168   42 Somers             CT   27:51.4  8:58 
  109   15 Brie Bobecki        F  16/57   F2029  41/168   22 Agawam             MA   27:59.5  9:01 
  110   57 Julianne Donahue    F  10/34   F4049  42/168   40 East Longmeadow    MA   28:05.8  9:03 
  111  159 Gerie Owen          F   5/21   F5059  43/168   51 Abington           MA   28:08.8  9:04 
  112   29 Darlene Chapdelaine F  11/34   F4049  44/168   49 Hampden            MA   28:13.2  9:05 
  113   64 Alesia Estabrook    F  17/57   F2029  45/168   26 Chicopee           MA   28:15.4  9:06 
  114  189 Norman Shabarekh    M  16/25   M4049  69/118   46 Enfield            CT   28:33.1  9:12 
  115  181 Christine Rosso     F  12/34   F4049  46/168   48 Agawam             MA   28:33.9  9:12 
  116  217 Mike Vesce          M  21/28   M3039  70/118   35 Enfield            CT   28:34.9  9:12 
  117  162 Eddie Palomba       M  13/26   M2029  71/118   24 Somers             CT   28:39.3  9:14 
  118  119 Mike Lozan          M   1/3    M70+   72/118   70 Weymouth           MA   28:41.6  9:15 
  119   19 Matthew Bolduc      M  14/26   M2029  73/118   25 S Windsor          CT   28:45.6  9:16 
  120  149 Stephen Munz        M  17/25   M4049  74/118   42 Enfield            CT   28:51.7  9:18 
  121   59 Elizabeth Doyker    F  18/57   F2029  47/168   23 Somers             CT   28:54.5  9:19 
  122  201 Sara Suitor         F  10/45   F3039  48/168   37 Manchester         CT   28:58.2  9:20 
  123   34 Madison Clark       F   3/4    F-12   49/168   12 Somers             CT   28:59.0  9:20 
  124  303 Craig Sarman        M  18/25   M4049  75/118   41 Longmeadow         MA   28:59.7  9:20 
  125  304 Janine Saltman      F  11/45   F3039  50/168   39 Longmeadow         MA   28:59.7  9:20 
  126  118 Alicia Lewis        F  19/57   F2029  51/168   26 Enfield            CT   29:01.9  9:21 
  127  224 Holly Wesche        F  20/57   F2029  52/168   27 Watertown          MA   29:02.7  9:21 
  128  156 Carolyn Nielsen     F  13/34   F4049  53/168   49 Manchester         CT   29:06.1  9:22 
  129   53 Davina Dax Rabb     F  12/45   F3039  54/168   35 Enfield            CT   29:06.4  9:23 
  130  266 Erika Clark         F  21/57   F2029  55/168   23 Stafford Springs   CT   29:06.7  9:23 
  131   17 Douglas Bolduc      M  15/26   M2029  76/118   21 S Windsor          CT   29:07.2  9:23 
  132   56 Steven Donah        M  16/26   M2029  77/118   24 Agwam              MA   29:07.4  9:23 
  133    6 Rob Backman         M  19/25   M4049  78/118   42 Enfield            CT   29:11.0  9:24 
  134    4 Ashley Arbogast     F  22/57   F2029  56/168   27 Enfield            CT   29:11.8  9:24 
  135  152 Russell Nash        M  22/28   M3039  79/118   31 Vernon             CT   29:17.0  9:26 
  136  113 Michele Lafleur     F  13/45   F3039  57/168   38 Enfield            CT   29:19.1  9:27 
  137  311 Laura Galvin        F  14/34   F4049  58/168   44 Watertown          CT   29:19.7  9:27 
  138   55 Neil Donah          M  17/26   M2029  80/118   27 Agawam             MA   29:20.9  9:27 
  139  211 Christina Turner    F  14/45   F3039  59/168   31 Wethersfield       CT   29:22.2  9:28 
  140  274 Rebecca Skwire      F  23/57   F2029  60/168   27 Southampton        MA   29:28.1  9:30 
  141  295 Tridtiana Giasque   F   2/5    F1319  61/168   15 Enfield            CT   29:35.6  9:32 
  142   25 Megan Budd          F  15/45   F3039  62/168   33 Enfield            CT   29:35.9  9:32 
  143  209 Alan Terryberry     M   2/3    M70+   81/118   73 Ellington          CT   29:36.4  9:32 
  144  199 Jonel Smith-Grasset F  16/45   F3039  63/168   33 Somers             CT   29:48.0  9:36 
  145  165 Racquel Parker      F  15/34   F4049  64/168   43 Windsor            CT   29:53.3  9:38 
  146  104 David Kiner         M  18/26   M2029  82/118   29 Enfield            CT   29:56.6  9:39 
  147  259 Linda Zajal         F   6/21   F5059  65/168   52 Vernon Rockville   CT   29:56.9  9:39 
  148  147 Dianne Mullin       F   7/21   F5059  66/168   56 Enfield            CT   30:07.8  9:42 
  149  207 Andrea Tarbox       F  24/57   F2029  67/168   28 Enfield            CT   30:07.9  9:42 
  150  308 Jason Qua           M  20/25   M4049  83/118   45 Suffield           CT   30:15.6  9:45 
  151  194 Coleman Smith       M   8/13   M5059  84/118   59 Suffield           CT   30:15.9  9:45 
  152    7 Samantha Baer       F  17/45   F3039  68/168   38 Somers             CT   30:16.9  9:45 
  153  235 Ethan Traineanu     M  19/26   M2029  85/118   26 Enfield            CT   30:19.0  9:46 
  154  206 Karen Szymko        F  16/34   F4049  69/168   48 Somers             CT   30:19.3  9:46 
  155  174 Alex Pyznar         F  25/57   F2029  70/168   26 Enfield            CT   30:28.9  9:49 
  156   11 Susan Beaudoin      F  17/34   F4049  71/168   48 Enfield            CT   30:33.3  9:51 
  157   46 Cheryl Cyr          F  18/34   F4049  72/168   48 Union              CT   30:35.3  9:51 
  158  178 Katie Roberts       F  26/57   F2029  73/168   22 Torrington         CT   30:38.2  9:52 
  159   42 Seth Courchesne     M   4/7    M-12   86/118   12 Enfield            CT   30:46.1  9:55 
  160   65 Marisa Faria        F  27/57   F2029  74/168   25 Enfield            CT   30:48.2  9:55 
  161  279 Laurel Mandel       F  28/57   F2029  75/168   26 Enfield            CT   30:51.4  9:56 
  162    8 Andrew Baris        M  20/26   M2029  87/118   25 Enfield            CT   30:52.2  9:57 
  163    5 Jordyn Backman      F   3/5    F1319  76/168   14 Enfield            CT   30:52.7  9:57 
  164  223 Cara Webb           F  29/57   F2029  77/168   28 Enfield            CT   30:53.5  9:57 
  165   52 Davina Dax Rabb     F  18/45   F3039  78/168   35 Enfield            CT   31:00.5  9:59 
  166   99 Erin Kalnenieks     F  19/45   F3039  79/168   33 Enfield            CT   31:03.5 10:00 
  167   30 Jim Chapdelaine     M   9/13   M5059  88/118   50 Hampden            MA   31:07.0 10:01 
  168  309 Gabe Qua            M                 89/118      Suffield           CT   31:09.0 10:02 
  169  138 Kaleigh Miller      F   4/5    F1319  80/168   17 Enfield            CT   31:09.4 10:02 
  170   58 Katherine Donoghue  F  30/57   F2029  81/168   28 Milford            CT   31:12.9 10:03 
  171   54 Lianna Desimon      F  31/57   F2029  82/168   26 East Windsor       CT   31:14.6 10:04 
  172   38 Amy Cobb            F  32/57   F2029  83/168   23 Enfield            CT   31:15.1 10:04 
  173  139 Tracy Miller        F  19/34   F4049  84/168   40 Enfield            CT   31:17.1 10:05 
  174   88 Colin Hendsey       M  21/26   M2029  90/118   28 Broad Brook        CT   31:17.9 10:05 
  175  212 Jaclyn Valley       F  20/45   F3039  85/168   30 Windsor Locks      CT   31:19.6 10:05 
  176  183 Amanda Santoro      F  33/57   F2029  86/168   29 Broad Brook        CT   31:20.1 10:06 
  177   36 Michelle Coach      F  21/45   F3039  87/168   37 Westfield          MA   31:22.3 10:06 
  178   41 Sean Coughlin       M  23/28   M3039  91/118   38 Westfield          MA   31:22.6 10:06 
  179  116 Joanne Lefebvre     F   1/1    F6069  88/168   61 Westfield          MA   31:23.8 10:07 
  180  291 Jacob Carroll       M   5/7    M-12   92/118    6 Suffield           CT   31:24.5 10:07 
  181  290 Brian Carroll       M  24/28   M3039  93/118   39 Suffield           CT   31:24.5 10:07 
  182  265 Kelley Clark        F   8/21   F5059  89/168   50 Stafford Springs   CT   31:30.7 10:09 
  183  204 Eleanor Sutton      F  34/57   F2029  90/168   24 Suffield           CT   31:41.6 10:13 
  184  247 Laura Tierney       F  20/34   F4049  91/168   49 Springfield        MA   31:44.8 10:14 
  185  216 Becky Vesce                                    31 Enfield            CT   31:47.7 10:15 
  186  232 Victoria Hehre      F  35/57   F2029  92/168   26 Enfield            CT   31:57.0 10:17 
  187   67 Sarah Finnan        F  36/57   F2029  93/168   26 Enfield            CT   32:00.3 10:19 
  188   23 Bob Brauders        M  10/13   M5059  94/118   53 Longmeadow         MA   32:02.7 10:19 
  189  197 Lina M Smith        F  22/45   F3039  94/168   37 Enfield            CT   32:05.8 10:20 
  190   82 Barbara Hallak      F  21/34   F4049  95/168   47 Enfield            CT   32:07.0 10:21 
  191  120 Debbie Lynch        F   9/21   F5059  96/168   58 Enfield            CT   32:16.9 10:24 
  192   32 Sarah Cianci        F  37/57   F2029  97/168   27 Suffield           CT   32:21.9 10:26 
  193  222 Jo Ann Walk         F  22/34   F4049  98/168   41 Enfield            CT   32:23.3 10:26 
  194  269 Mackenzie Devine    F   5/5    F1319  99/168   14 Windsor Locks      CT   32:24.6 10:26 
  195   71 Robin Gill          F  23/34   F4049 100/168   46 Ellington          CT   32:24.7 10:26 
  196  112 Sheri Lacasse       F  23/45   F3039 101/168   31 Springfield        MA   32:27.6 10:27 
  197   39 Courtney Cooper     F  24/45   F3039 102/168   35 South Glastonbury  CT   32:28.4 10:28 
  198   47 Caitlin Daley       F  38/57   F2029 103/168   26 West Suffield      CT   32:39.1 10:31 
  199  307 Joan Jakiela        F  10/21   F5059 104/168   59 Rocky Hill         CT   32:41.8 10:32 
  200  133 Doreen McEwan       F  25/45   F3039 105/168   35 Agawam             MA   32:45.9 10:33 
  201  157 John Nolan          M  22/26   M2029  95/118   21 Hartford           CT   32:47.6 10:34 
  202  241 Tim Daley           M  11/13   M5059  96/118   56 West Suffield      CT   32:50.2 10:35 
  203  246 Kelly Warnock       F  26/45   F3039 106/168   35 Somers             CT   32:50.3 10:35 
  204  103 Julie Kennedy       F  24/34   F4049 107/168   40 Broad Brook        CT   32:50.4 10:35 
  205  289 Rick Czalacah       M  23/26   M2029  97/118   22 Windsor Locks      CT   32:55.3 10:36 
  206  288 Casey Rolla         F  39/57   F2029 108/168   20 Suffield           CT   32:55.4 10:36 
  207  244 Kerri Sears         F  27/45   F3039 109/168   38 Enfield            CT   33:00.6 10:38 
  208  230 Brittany Sweet      F  40/57   F2029 110/168   26 Feeding Hills      MA   33:01.9 10:38 
  209  107 Teresa Knox         F  11/21   F5059 111/168   51 Longmeadow         MA   33:01.9 10:38 
  210  297 Sue Levesque        F  28/45   F3039 112/168   37 Broad Brook        CT   33:18.3 10:44 
  211    3 Brittany Apitz      F  41/57   F2029 113/168   26 Bradford           MA   33:23.9 10:45 
  212  191 John Sheirer        M  12/13   M5059  98/118   51 Florence           MA   33:24.3 10:46 
  213  177 Gabrielle Roberts   F  29/45   F3039 114/168   37 Enfield            CT   33:47.3 10:53 
  214  140 Heather Mitchell    F  30/45   F3039 115/168   36 Broad Brook        CT   33:47.6 10:53 
  215   96 Doris Jones         F  12/21   F5059 116/168   51 Enfield            CT   33:50.7 10:54 
  216   75 Alex Gohn           M  24/26   M2029  99/118   26 Feeding Hills      MA   33:55.1 10:56 
  217  126 Sharon Mangelinkx   F  31/45   F3039 117/168   38 Rocky Hill         CT   34:02.0 10:58 
  218   62 Thomas Eldridge     M  21/25   M4049 100/118   45 Coventry           CT   34:11.2 11:01 
  219   77 Dawn Graham         F  13/21   F5059 118/168   50 Ellington          CT   34:19.1 11:03 
  220  298 Liz Sklar           F  42/57   F2029 119/168   24 Longmeadow         MA   34:19.9 11:04 
  221  299 Jenn Sklar          F  43/57   F2029 120/168   24 Longmeadow         MA   34:22.2 11:04 
  222  231 Victorias Clark     F  25/34   F4049 121/168   41 Somers             CT   34:24.2 11:05 
  223   12 Chelsea Berry       F  44/57   F2029 122/168   23 Southwick          MA   34:29.4 11:07 
  224   61 Raylen Dziengelewsk F  45/57   F2029 123/168   23 Southwick          MA   34:29.6 11:07 
  225   40 C. Cossman          F  46/57   F2029 124/168   28 Farmington         CT   34:30.2 11:07 
  226  229 Cynthia Olivo       F  32/45   F3039 125/168   32 Westfield          MA   34:33.2 11:08 
  227   91 Adam Howarth        M  25/28   M3039 101/118   32 Enfield            CT   34:34.7 11:08 
  228   92 Andrea Howarth      F  33/45   F3039 126/168   32 Enfield            CT   34:35.2 11:08 
  229   21 Jennifer Bouchard   F  34/45   F3039 127/168   37 East Longmeadow    MA   34:35.8 11:09 
  230  170 Jennifer Pinedo     F  47/57   F2029 128/168   25 Enfield            CT   34:48.3 11:13 
  231   81 Assaad Hallak       M  22/25   M4049 102/118   46 Enfield            CT   34:49.7 11:13 
  232   24 Sheena Brouillard   F  48/57   F2029 129/168   27 Enfield            CT   34:50.2 11:13 
  233  292 Anthony Bexley      M  25/26   M2029 103/118   27 W Hartford         CT   34:55.6 11:15 
  234  190 Shellane Shattuck   F  49/57   F2029 130/168   26 Enfield            CT   34:58.3 11:16 
  235   68 Elizabeth Fisk      F  50/57   F2029 131/168   28 Greenfield         MA   35:16.8 11:22 
  236  275 Lisa Konieczny      F  51/57   F2029 132/168   22 West Willington    CT   35:17.5 11:22 
  237  233 Doug Lombardi       M  13/13   M5059 104/118   54 Enfield            CT   35:26.0 11:25 
  238   49 Steve Damon         M   9/11   M6069 105/118   66 Suffield           CT   35:26.2 11:25 
  239  251 Barrett True        M   3/3    M70+  106/118   76 Windsor            CT   35:29.5 11:26 
  240  125 Mark Mangelinkx     M  23/25   M4049 107/118   47 Rocky Hill         CT   35:53.3 11:34 
  241   72 Elizabeth Ginter    F  35/45   F3039 133/168   39 Longmeadow         MA   35:53.3 11:34 
  242  257 Elizabeth Tallis    F  52/57   F2029 134/168   26 Somers             CT   35:55.7 11:34 
  243  114 Carol Laliberte     F  14/21   F5059 135/168   53 Wilbraham          MA   35:59.5 11:36 
  244  243 Kelly Fisher        F  15/21   F5059 136/168   51 Enfield            CT   36:00.0 11:36 
  245  169 Tara Peterson       F  36/45   F3039 137/168   32 Enfield            CT   36:01.3 11:36 
  246  182 Sara Runkle         F  37/45   F3039 138/168   36 Enfield            CT   36:09.7 11:39 
  247  151 Jin Nash            F  38/45   F3039 139/168   36 Vernon             CT   36:15.3 11:41 
  248   95 Stacy Jerzyk        F  39/45   F3039 140/168   34 Wallingford        CT   36:21.9 11:43 
  249  154 Tracy Nicholson     F  40/45   F3039 141/168   34 Enfield            CT   36:22.1 11:43 
  250   37 Paula Coates        F  16/21   F5059 142/168   53 Suffield           CT   36:25.2 11:44 
  251   26 Eva Carragher       F  26/34   F4049 143/168   48 Enfield            CT   36:46.2 11:51 
  252   79 Suzanne Guglietta   F  27/34   F4049 144/168   48 Ellington          CT   36:53.5 11:53 
  253  136 Meg Michaels        F  28/34   F4049 145/168   40 Enfield            CT   36:59.8 11:55 
  254  144 Amy Morales         F  41/45   F3039 146/168   38 Windsor Locks      CT   36:59.9 11:55 
  255  219 Sandra Viens        F  29/34   F4049 147/168   45 Agawam             MA   37:08.5 11:58 
  256   28 Peggy Chaffee       F  30/34   F4049 148/168   45 Vernon             CT   37:08.6 11:58 
  257  258 William Saltmarsh   M  10/11   M6069 108/118   66 Chicopee           MA   37:21.8 12:02 
  258  106 Owen Kinne          M   6/7    M-12  109/118   12 Somers             CT   37:27.8 12:04 
  259  250 Brian Soder         M   4/4    M1319 110/118   13 Longmeadow         MA   37:27.9 12:04 
  260  195 Jackie Smith        F  31/34   F4049 149/168   45 Granby             CT   37:32.8 12:06 
  261   33 Carin Ciemniewski   F  53/57   F2029 150/168   24 Broadbrook         CT   37:40.6 12:08 
  262  242 Kathryn Botiri      F  54/57   F2029 151/168   24 Philadelphia       PA   38:23.1 12:22 
  263  124 Shaan Majmudar      M  26/26   M2029 111/118   29 Chestnut Hill      MA   38:23.3 12:22 
  264   69 Carl B Froehlich    M  24/25   M4049 112/118   46 South Windsor      CT   39:00.5 12:34 
  265  100 James Kaufmann      M  25/25   M4049 113/118   41 Vernon             CT   39:02.3 12:34 
  266  131 Ann McBride         F  17/21   F5059 152/168   51 Ellington          CT   39:07.2 12:36 
  267  115 Lara Lalime         F  42/45   F3039 153/168   31 Enfield            CT   39:09.1 12:37 
  268  227 Todd Zenczak        M  26/28   M3039 114/118   36 Suffield           CT   39:49.1 12:49 
  269  225 Rebecca Zenczak     F  43/45   F3039 154/168   37 Suffield           CT   39:51.0 12:50 
  270  188 Kimberly Shabarekh  F  32/34   F4049 155/168   45 Enfield            CT   40:01.2 12:53 
  271  261 Aubry Langlois      F   4/4    F-12  156/168    6 Stafford Springs   CT   40:17.1 12:58 
  272  260 Thomas Langlois     M  27/28   M3039 115/118   34 Stafford Springs   CT   40:17.5 12:59 
  273  117 Susana Lemieux      F  33/34   F4049 157/168   41 Southwick          MA   41:10.6 13:16 
  274  102 Joyce Keating       F   1/1    F70+  158/168   71 Somers             CT   41:10.9 13:16 
  275  101 Lindsay Kazin       F  55/57   F2029 159/168   24 Wilbraham          MA   42:56.6 13:50 
  276   60 Kelley Dufault      F  56/57   F2029 160/168   25 Wilbraham          MA   42:56.9 13:50 
  277  184 Jacki Sawn          F  57/57   F2029 161/168   22 Enfield            CT   44:46.4 14:25 
  278  262 Tracy Kinnie        F  34/34   F4049 162/168   44 Somers             CT   45:04.8 14:31 
  279   48 Susan Daley         F  18/21   F5059 163/168   52 Suffield           CT   45:14.2 14:34 
  280  294 Jaaride Grigaitis   F  44/45   F3039 164/168   38 Enfield            CT   45:24.1 14:37 
  281  296 Dylan Lluesque      M   7/7    M-12  116/118   10 Broad Brook        CT   45:27.8 14:38 
  282    1 Elizabeth Adcock    F  45/45   F3039 165/168   30 Ellington          CT   45:56.6 14:48 
  283  301 Anthony Grfavez     M  28/28   M3039 117/118   36 Springfield        MA   46:15.5 14:54 
  284  142 Mary Moody          F  19/21   F5059 166/168   52 Braintree          MA   46:44.7 15:03 
  285  143 Tom Moody           M  11/11   M6069 118/118   67 Braintree          MA   46:45.7 15:04 
  286  249 Maureen C. Boyle    F  20/21   F5059 167/168   59 Enfield            CT   46:51.8 15:05 
  287   74 Lillian Giustina    F  21/21   F5059 168/168   51 Enfield            CT   54:14.0 17:28 
   5/04/2013 11:17AM

                                                 For more information: 860-456-4451 

                                 This site is copy right The Last Mile Racing LLC 2004-2013, All Rights reserved