Bishop's Fund 5K Road Race

West Hartford, CT USA

5/18/2013 9:30 AM

Weather: Sunny - 60's

Results By: The Last Mile LLC.
www.thelastmileracing.com

Timed using MyLaps Bib tag System

BibTag


Overall Results


Men: 1st Place Winner :Tj Hughes

Women: 1st Place Winner :Zofia Wieciorkowska


 


================================================================================================
***** Official 5K Results *****
================================================================================================

Place No.    Name                Time      Pace  C S Div/Tot  Sex/Tot  Div   City               St 
===== ====== =================== ========= ===== = = ======== ======== ===== ================== == 
    1    196 Tj Hughes             18:35.0  5:59   M   1/9      1/102  M1518 South Kent         CT 
    2    257 Ted Newton            19:17.0  6:13   M   1/19     2/102  M5059 W Hartford         CT 
    3    127 Edward Moore          19:31.4  6:18   M   2/9      3/102  M1518 Woodbury           CT 
    4    189 Zofia Wieciorkowska   19:47.8  6:23   F   1/26     1/132  F5059 Stratford          CT 
    5    237 Cole Canarie          20:09.8  6:30   M   1/12     4/102  M1114 W Hartford         CT 
    6     64 Dylan Geissinger-Tu   20:17.2  6:32   M   3/9      5/102  M1518 Newtown            CT 
    7     59 Jason Franson         20:17.9  6:32   M   1/10     6/102  M3039 Watertown          CT 
    8    270 Jake Fisher           20:29.5  6:36   M   2/10     7/102  M3039 Kensington         CT 
    9    260 Christine Louden      21:04.0  6:47   F   1/37     2/132  F4049 W Hartford         CT 
   10    145 Jonathan Reik         21:08.3  6:49   M   1/15     8/102  M6069 Hartford           CT 
   11    271 Traci Stefanik        21:13.6  6:50   F   2/37     3/132  F4049 W Hartford         CT 
   12    202 Andrew Rose           21:21.6  6:53   M   1/10     9/102  M1929 Farmington         CT 
   13    192 Cheng Chi             21:48.2  7:02   M   4/9     10/102  M1518 South Kent         CT 
   14    104 Tom Lombardi          22:05.1  7:07   M   2/12    11/102  M1114 Bristol            CT 
   15     17 Coralee Benson        22:18.8  7:11   F   2/26     4/132  F5059 Newtown            CT 
   16     46 Allen Downs           22:22.3  7:13   M   2/19    12/102  M5059 Shelton            CT 
   17    225 Robert Enright        22:32.2  7:16   M   2/15    13/102  M6069 Mansfield Center   CT 
   18    195 Amy McPhee            22:44.7  7:20   F   3/37     5/132  F4049 Epping             NH 
   19    177 Thomas White          22:47.3  7:21   M   3/15    14/102  M6069 South Windsor      CT 
   20    194 Kristen Skulte        23:07.5  7:27   F   1/18     6/132  F3039 Farmington         CT 
   21     91 Michael Joseph        23:25.8  7:33   M   2/10    15/102  M1929 Farmington         CT 
   22    215 Emily McMurray        23:41.6  7:38   F   2/18     7/132  F3039 W Hartford         CT 
   23     68 Cameron Greifenberg   24:07.2  7:46   M   5/9     16/102  M1518 Orange             CT 
   24    193 Shihao Hu             24:23.1  7:51   M   6/9     17/102  M1518                       
   25    219 Jonathan Lewis        24:25.1  7:52   M   1/15    18/102  M4049 W Hartford         CT 
   26    204 Maric Harris          24:38.3  7:56   M   2/15    19/102  M4049 Berlin             CT 
   27    159 Ian Sagers            24:55.0  8:02   M   3/12    20/102  M1114 W Hartford         CT 
   28    226 Julia O'Brien         24:59.3  8:03   F   4/37     8/132  F4049 W Hartford         CT 
   29    146 Donald Richey         25:00.5  8:03 C M   3/19    21/102  M5059 Cromwell           CT 
   30    266 Manuel Domingos       25:01.8  8:04   M   4/15    22/102  M6069 W Hartford         CT 
   31    234 Emma Oriol            25:03.0  8:04   F   1/11     9/132  F1114 W Hartford         CT 
   32     29 Jay Buth              25:07.9  8:06   M   3/15    23/102  M4049 Farmington         CT 
   33    132 Dennis O'Connor       25:08.5  8:06   M   4/19    24/102  M5059 Newtown            CT 
   34    232 Steven Brouse         25:13.5  8:08   M   3/10    25/102  M1929 W Hartford         CT 
   35     38 Nicole Dalto          25:14.6  8:08   F   1/12    10/132  F1929 Tariffville        CT 
   36    253 Chris Pearson         25:17.4  8:09   M   4/10    26/102  M1929 Middletown         CT 
   37     35 Gretchen Curry        25:17.8  8:09   F   2/12    11/132  F1929 W Hartford         CT 
   38    166 Paul Smith            25:26.3  8:12   M   5/19    27/102  M5059 West Hartford      CT 
   39    259 Samuel Louden         25:28.3  8:12   M   4/12    28/102  M1114 W Hartford         CT 
   40    235 Jill Lacedonia        25:34.4  8:14   F   3/18    12/132  F3039 Weatogue           CT 
   41     51 Nat Eddy              25:42.0  8:17   M   6/19    29/102  M5059 Deep River         CT 
   42    242 Micah Gernander       25:45.3  8:18   M   5/12    30/102  M1114 New Britain        CT 
   43    106 Jonathan Lynch        25:46.5  8:18   M   5/15    31/102  M6069 Simsbury           CT 
   44    209 Elijah Eckert         25:57.2  8:22   M   6/12    32/102  M1114 Simsbury           CT 
   45     63 Donald Gardner        26:11.7  8:26   M   7/19    33/102  M5059 Glastonbury        CT 
   46    144 Jane Reik             26:16.9  8:28   F   3/26    13/132  F5059 Hartford           CT 
   47    216 Shannon Beausoleil    26:23.2  8:30   F   5/37    14/132  F4049 W Hartford         CT 
   48    109 Chris Machol          26:27.2  8:31   M   3/10    34/102  M3039 Farmington         CT 
   49    262 Et Price              26:30.9  8:33   M   8/19    35/102  M5059 W Hartford         CT 
   50    143 Marc Regis            26:34.7  8:34   M   7/9     36/102  M1518 Collinsville       CT 
   51     85 Wendy Ives            26:38.6  8:35   F   6/37    15/132  F4049 Farmington         CT 
   52    212 Tom Sweeney           26:41.3  8:36   M   6/15    37/102  M6069 Canton             CT 
   53    162 Cory Silvia           26:54.2  8:40   M   5/10    38/102  M1929 Tariffville        CT 
   54    218 Harrison Lewis        27:10.6  8:45   M   7/12    39/102  M1114 W Hartford         CT 
   55     14 Keith Bailey          27:11.2  8:46   M   9/19    40/102  M5059 West Haven         CT 
   56    269 Ben Fisher            27:24.5  8:50   M   1/7     41/102  M0710 Kensington         CT 
   57    168 Sarah Stapleton       27:38.6  8:54   F   7/37    16/132  F4049 Collinsville       CT 
   58     57 Julia Flower          27:41.0  8:55   F   3/12    17/132  F1929 Bristol            CT 
   59    140 Briana Peterson       27:44.8  8:56   F   4/18    18/132  F3039 Colchester         CT 
   60    115 Dan McCormick         27:45.4  8:57   M   6/10    42/102  M1929 Weatogue           CT 
   61     81 Kelly Holbrook        27:46.3  8:57   F   4/12    19/132  F1929 Farmington         CT 
   62    273 Li Kang               27:47.5  8:57   M   4/10    43/102  M3039 Rocky Hill         CT 
   63    110 Keri Machol           28:06.5  9:03   F   5/18    20/132  F3039 Farmington         CT 
   64     28 Emma Buth             28:06.7  9:03   F   2/11    21/132  F1114 Farmington         CT 
   65     86 Staci James           28:07.8  9:04   F   8/37    22/132  F4049 Meriden            CT 
   66     36 Peyton Cutolo         28:08.5  9:04   F   3/11    23/132  F1114 Newtown            CT 
   67    188 Robin Doyen           28:11.7  9:05   M   4/15    44/102  M4049 W Hartford         CT 
   68     75 Eva Hart              28:24.6  9:09   F   1/9     24/132  F0710 Manchester         CT 
   69    167 Peter Stagon          28:36.8  9:13   M   7/15    45/102  M6069 East Windsor       CT 
   70     78 Laura Hart            28:44.7  9:16   F   6/18    25/132  F3039 Manchester         CT 
   71    197 Audrey Scanlan        28:50.5  9:17 C F   4/26    26/132  F5059 Canton             CT 
   72    138 Patrick Perkins       28:52.0  9:18 C M   5/15    46/102  M4049 West Hartford      CT 
   73    116 Roxanne Mecheski      28:58.8  9:20   F   7/18    27/132  F3039 Hartford           CT 
   74    158 Dave Sagers           29:00.5  9:21   M   6/15    47/102  M4049 W Hartford         CT 
   75    247 Roy Acosta            29:07.0  9:23   M   2/7     48/102  M0710 Hartford           CT 
   76     70 Sarah Greifenberger   29:11.4  9:24   F   9/37    28/132  F4049 Orange             CT 
   77     56 Cameron Flower        29:13.8  9:25   M   8/9     49/102  M1518 Bristol            CT 
   78     44 Paul Doiron           29:18.2  9:26   M  10/19    50/102  M5059 Plainville         CT 
   79    233 Carol Oriol Jones     29:18.7  9:27   F   5/26    29/132  F5059 W Hartford         CT 
   80     77 Jeff Hart             29:26.2  9:29   M   7/15    51/102  M4049 Manchester         CT 
   81      8 Nicole Annatone       29:41.5  9:34   F   5/12    30/132  F1929 Naugatuck          CT 
   82    182 Christine Woodside    29:42.9  9:34   F   6/26    31/132  F5059 Essex              CT 
   83    157 Monika Russo          29:43.0  9:34   F   8/18    32/132  F3039 W Hartford         CT 
   84    126 Regina Molloy         29:43.9  9:35   F   9/18    33/132  F3039 W Hartford         CT 
   85    268 Chris George          29:44.6  9:35   M  11/19    52/102  M5059 Glastonbury        CT 
   86     55 Ann Flower            29:47.0  9:36   F  10/37    34/132  F4049 Bristol            CT 
   87    261 Meg Seaver            29:48.6  9:36   F   6/12    35/132  F1929 Bristol            CT 
   88    244 Kevin Richardson II   29:49.2  9:36   M   8/12    53/102  M1114                       
   89    228 Boris Lurye           30:02.6  9:41   M   1/4     54/102  M7079 Hartford           CT 
   90    136 Karl Pearson          30:03.1  9:41   M   5/10    55/102  M3039 Hartford           CT 
   91     88 Jane Johansen         30:06.4  9:42   F  11/37    36/132  F4049 Farmington         CT 
   92    181 Robert Woodroofe      30:08.5  9:43 C M   2/4     56/102  M7079 Washington Depot   CT 
   93     10 Karen Austin          30:09.6  9:43   F  12/37    37/132  F4049 Tariffville        CT 
   94    190 Peter Borzellino      30:13.6  9:44   M   9/12    57/102  M1114                       
   95     76 Janna Hart            30:17.7  9:46   F   2/9     38/132  F0710 Manchester         CT 
   96    123 Molly Miller          30:19.7  9:46   F   1/2     39/132  F1518 Hartford           CT 
   97    137 Teresa Pelham         30:33.2  9:51   F  13/37    40/132  F4049 Farmington         CT 
   98     50 Cynthia L. Drozd      30:43.2  9:54   F   7/26    41/132  F5059 South Windsor      CT 
   99    210 Shira Flowers         31:01.1 10:00   F  14/37    42/132  F4049 Simsbury           CT 
  100    208 Nick Eckett           31:01.3 10:00   M   3/7     58/102  M0710 W Hartford         CT 
  101    265 Maggie Mahoney        31:06.5 10:01   F   4/11    43/132  F1114 W Hartford         CT 
  102    191 Joseph Carroll Jr.    31:14.5 10:04   M  12/19    59/102  M5059                       
  103    264 Lisa Mahoney          31:23.4 10:07   F  15/37    44/132  F4049 W Hartford         CT 
  104     42 Jenn Dinardo          31:41.8 10:13   F  10/18    45/132  F3039 Clifton Park       NY 
  105    267 Amanda Pickett        31:53.5 10:16   F   7/12    46/132  F1929 Plantsville        CT 
  106    227 Rebecca Honan         32:08.8 10:21   F  16/37    47/132  F4049 Westbrook          CT 
  107     58 Jaimme Franson        32:11.3 10:22   F   8/12    48/132  F1929 Watertown          CT 
  108     53 Dede Fitch            32:18.6 10:24   F   8/26    49/132  F5059 Fairfield          CT 
  109    108 Mark MacGougan        32:27.5 10:27   M  13/19    60/102  M5059 Hartford           CT 
  110    165 Kate Smith            32:45.0 10:33   F   1/12    50/132  F6069 Hartford           CT 
  111     79 Allyson Hickey        32:46.6 10:33   F   3/9     51/132  F0710 East Haddam        CT 
  112    107 Linda MacGougan       32:48.8 10:34   F   9/26    52/132  F5059 Hartford           CT 
  113    101 Kris Lewis            32:51.5 10:35 C F   2/12    53/132  F6069 Seymour            CT 
  114     95 David Kramer          32:51.9 10:35   M   6/10    61/102  M3039 Hartford           CT 
  115    187 Alyse Zebrosky        32:52.9 10:35   F   9/12    54/132  F1929 Tariffville        CT 
  116     61 William Gagnon        32:56.3 10:37   M   3/4     62/102  M7079 Old Saybrook       CT 
  117     18 Madison Binck         33:03.1 10:39   F   5/11    55/132  F1114 Trumbull           CT 
  118     71 Carla Griffith        33:04.5 10:39   F  11/18    56/132  F3039 Hartford           CT 
  119     19 Michele Bourque       33:05.8 10:40   F  12/18    57/132  F3039 Trumbull           CT 
  120    122 Marc Miller           33:18.8 10:44   M  14/19    63/102  M5059 Hartford           CT 
  121     24 Nathan Bowen          33:24.1 10:46   M  10/12    64/102  M1114 Trumbull           CT 
  122     23 Kim Bowen             33:24.2 10:46   M   8/15    65/102  M4049 Trumbull           CT 
  123    186 Adam Yates            33:26.9 10:46 C M   7/10    66/102  M1929 East Haddam        CT 
  124    128 Isobel Moore          33:32.3 10:48   F  10/26    58/132  F5059 Woodbury           CT 
  125    172 Jacob Troiano         33:35.8 10:49   M   8/10    67/102  M1929 Hartford           CT 
  126     98 Amanda Lavallee       33:43.7 10:52   F  13/18    59/132  F3039 Tariffville        CT 
  127     69 Courtney Greifenber   33:49.4 10:54   F   6/11    60/132  F1114 Orange             CT 
  128     99 Geri Lavallee         34:08.3 11:00   F  11/26    61/132  F5059 Tariffville        CT 
  129      4 Laura Ahrens          34:16.5 11:02 C F  12/26    62/132  F5059 Hartford           CT 
  130     66 Donald Ghostlaw       34:18.3 11:03   M  15/19    68/102  M5059 South Windsor      CT 
  131    141 Morgan Ramadon        34:34.7 11:08   F   7/11    63/132  F1114 Orange             CT 
  132     11 Bradford Babbitt      34:46.7 11:12   M   9/15    69/102  M4049 Canton             CT 
  133    263 Jonathan Morrey       34:52.5 11:14   M  11/12    70/102  M1114 W Hartford         CT 
  134      7 Wendy Allerton        34:54.5 11:15   F  17/37    64/132  F4049 Farmington         CT 
  135    229 Marcy Kravet          34:56.1 11:15   F  18/37    65/132  F4049 Avon               CT 
  136     30 Rachel Cabaniol       34:58.3 11:16   F  10/12    66/132  F1929 W Hartford         CT 
  137    117 Karl Messerschmidt    34:58.3 11:16   M   7/10    71/102  M3039 W Hartford         CT 
  138    185 Elsa Worth            35:13.5 11:21 C F  13/26    67/132  F5059 Trumbull           CT 
  139    211 Hillary Lewis         35:13.7 11:21   F  14/18    68/132  F3039 Portland           CT 
  140    179 Kacie May Wines       35:22.3 11:24   F   4/9     69/132  F0710 Madison            CT 
  141    180 Susan Wines           35:22.3 11:24   F  19/37    70/132  F4049 Madison            CT 
  142    114 Gary Mason            35:34.9 11:28   M   8/15    72/102  M6069 Bristol            CT 
  143    102 Michelle Lineweber    35:44.3 11:31   F  15/18    71/132  F3039 Naugatuck          CT 
  144    214 Anne Marshall         36:16.2 11:41   F  14/26    72/132  F5059                       
  145    161 Jennifer Siebold      36:53.8 11:53   F  16/18    73/132  F3039 Hartford           CT 
  146    178 Chris Windnagle       36:55.8 11:54   M   8/10    73/102  M3039 Hartford           CT 
  147     72 Lisa Hahneman         37:15.3 12:00 C F  15/26    74/132  F5059 West Haven         CT 
  148     25 D'Shay Brown          37:23.3 12:03   F  20/37    75/132  F4049 Simsbury           CT 
  149     26 Alissa Buth           37:23.6 12:03   F  21/37    76/132  F4049 Farmington         CT 
  150    231 Elaine Chagnon        37:26.0 12:03   F  16/26    77/132  F5059 Granby             CT 
  151    174 David Tuttle          37:31.1 12:05   M  10/15    74/102  M4049 Newtown            CT 
  152     16 Marion Beausoleil     37:47.6 12:10   F   3/12    78/132  F6069 Windham            CT 
  153    254 Joy Golub             37:56.9 12:13   F  11/12    79/132  F1929 North Haven        CT 
  154    156 Victoria Rothenhaus   37:57.3 12:13   F  17/26    80/132  F5059 West Haven         CT 
  155     94 Maria Kokiasmenos     38:13.6 12:19   F  17/18    81/132  F3039 Vernon Rockville   CT 
  156    238 Stephen Curtin        38:27.6 12:23   M   9/15    75/102  M6069 Waterbury          CT 
  157    175 Grant Underwood       39:30.7 12:44   M   9/10    76/102  M1929 Madison            CT 
  158    220 Jaime Polk            39:32.0 12:44   F  22/37    82/132  F4049 Clinton            CT 
  159     49 Rachel Downs          39:38.0 12:46   F  12/12    83/132  F1929 Shelton            CT 
  160    130 Brenda Naegel         39:53.2 12:51   F  18/26    84/132  F5059 Madison            CT 
  161    131 Gary Naegel           39:53.7 12:51   M  10/15    77/102  M6069 Madison            CT 
  162    213 Cheryl Thomas         40:03.9 12:54   F  23/37    85/132  F4049 Windsor            CT 
  163     80 Lynda Hickey          40:11.2 12:57   F  24/37    86/132  F4049 East Haddam        CT 
  164     92 Elizabeth Kirkpatri   41:35.1 13:24   F   4/12    87/132  F6069 Hartford           CT 
  165     84 Jeremy Ifill          41:53.0 13:29   M  11/15    78/102  M4049 Hartford           CT 
  166    251 Ira Halliday          42:22.7 13:39   M  12/15    79/102  M4049                       
  167    252 Brandon Halliday      42:24.6 13:40   M   4/7     80/102  M0710 Hartford           CT 
  168    272 Michal Lomask         42:36.3 13:43   F   5/12    88/132  F6069 W Hartford         CT 
  169    100 Maurice Lavallee      42:38.2 13:44   M  16/19    81/102  M5059 Tariffville        CT 
  170     47 Carolyn Downs         43:20.8 13:58   F   2/2     89/132  F1518 Shelton            CT 
  171    245 Cai Kuivila           43:26.4 13:59   F   5/9     90/132  F0710 Middle Haddam      CT 
  172    255 Ronald Kuivila        43:26.7 13:59   M  17/19    82/102  M5059 Middle Haddam      CT 
  173     32 Nate Chagnon          43:27.4 14:00   M  10/10    83/102  M1929 Tariffville        CT 
  174    183 Justin Wordell        43:33.6 14:02   M   5/7     84/102  M0710 East Haddam        CT 
  175    184 Michelle Wordell      43:35.1 14:02   F  25/37    91/132  F4049 East Haddam        CT 
  176    250 Michael Sposito       43:52.5 14:08   M   9/10    85/102  M3039 Columbia           CT 
  177    240 Gryffin Ciervo        43:52.8 14:08   M   6/7     86/102  M0710 New Britain        CT 
  178    120 Evie Messinger        44:07.9 14:13   F   1/3     92/132  F-6   West Hartford      CT 
  179    118 Amy Messinger         44:08.3 14:13   F  18/18    93/132  F3039 West Hartford      CT 
  180    119 David Messinger       44:08.6 14:13   M  10/10    87/102  M3039 West Hartford      CT 
  181     27 Charlotte Buth        45:15.0 14:34   F   6/9     94/132  F0710 Farmington         CT 
  182    236 Gayle Gagliardo       45:38.0 14:42   F  19/26    95/132  F5059 Weatogue           CT 
  183    150 Olivia Roberts        45:40.9 14:43   F   7/9     96/132  F0710 Farmington         CT 
  184    139 Emily Perow           46:17.8 14:55   F  26/37    97/132  F4049 Farmington         CT 
  185    151 Tracey Roberts        46:17.8 14:55   F  27/37    98/132  F4049 Farmington         CT 
  186    201 Julian Rose           46:22.9 14:56   M   9/9     88/102  M1518 Farmington         CT 
  187    200 Ruth Rose             46:25.0 14:57   F  28/37    99/132  F4049 Farmington         CT 
  188    203 Linda Spiers          46:46.6 15:04 C F   6/12   100/132  F6069 Canton             CT 
  189    274 Susan Kliczenski      46:47.5 15:04   F  20/26   101/132  F5059                       
  190     31 Elizabeth Ceriello    47:18.6 15:14   F  21/26   102/132  F5059 Madison            CT 
  191     34 Carolyn Clement       47:41.4 15:21   F  29/37   103/132  F4049 Tariffville        CT 
  192     67 Paul Gilmore          47:43.1 15:22   M  18/19    89/102  M5059 Tariffville        CT 
  193      2 Kathie Adams-Shephe   48:28.1 15:37 C F  22/26   104/132  F5059 Newtown            CT 
  194    152 John Roderick         49:00.4 15:47   M  13/15    90/102  M4049 Rocky Hill         CT 
  195    155 Olivia Roderick       49:00.5 15:47   F   2/3    105/132  F-6   Rocky Hill         CT 
  196    217 Sandy Kissel          49:02.5 15:48   F  23/26   106/132  F5059 Simsbury           CT 
  197     82 G. Norman Holland     49:21.7 15:54   M  11/15    91/102  M6069 New Britain        CT 
  198     93 Robert Kissel         49:24.0 15:55   M  12/15    92/102  M6069 New Britain        CT 
  199     83 Susan Holland         49:24.1 15:55   F   7/12   107/132  F6069 New Britain        CT 
  200      9 Amy Arlin             50:26.1 16:14   F  30/37   108/132  F4049 Hartford           CT 
  201    149 George Roberts        50:33.1 16:17 C M  14/15    93/102  M4049 Farmington         CT 
  202    148 Chloe Roberts         50:33.7 16:17   F   8/11   109/132  F1114 Farmington         CT 
  203     74 Donald Hamer          50:37.6 16:18 C M  13/15    94/102  M6069 Hartford           CT 
  204    154 Noelia Roderick       50:44.6 16:20   F   3/3    110/132  F-6   Rocky Hill         CT 
  205    153 Maggie Roderick       50:45.0 16:21   F  31/37   111/132  F4049 Rocky Hill         CT 
  206    205 Mary Freeman          51:02.6 16:26   F   8/12   112/132  F6069 Hamden             CT 
  207    239 Michael Carroll       51:43.7 16:39 C M  14/15    95/102  M6069 Waterbury          CT 
  208     37 Tanya Cutolo          51:58.3 16:44   F  32/37   113/132  F4049 Newtown            CT 
  209    176 Sue Vogelman          51:58.7 16:44   F  33/37   114/132  F4049 Newtown            CT 
  210    207 Fiona Sutherland      51:58.9 16:44   F  34/37   115/132  F4049 Southbury          CT 
  211    112 Marion Magish         52:04.4 16:46   F   9/12   116/132  F6069 East Windsor       CT 
  212    249 Destiny Hernandez     52:04.6 16:46   F   8/9    117/132  F0710 Waterbury          CT 
  213    199 Peter Romersa         52:06.7 16:47   M  15/15    96/102  M4049 Stamford           CT 
  214     62 Susan Galici          52:07.8 16:47   F  24/26   118/132  F5059 Tariffville        CT 
  215    170 Diane Stuart          52:20.1 16:51   F   1/2    119/132  F7079 W Hartford         CT 
  216     13 Libby Bacon           52:26.0 16:53   F   9/11   120/132  F1114 West Haven         CT 
  217    256 Bobbi Tsumagari       53:45.5 17:19   F  25/26   121/132  F5059 Middle Haddam      CT 
  218    121 Lily Miller           54:57.4 17:42   F  26/26   122/132  F5059 Hartford           CT 
  219     73 Deborah Hamer         54:57.5 17:42   F  10/12   123/132  F6069 Hartford           CT 
  220     22 Kara Bowen            57:35.9 18:33   F  10/11   124/132  F1114 Trumbull           CT 
  221     20 Helga Bowen           57:36.4 18:33   F  35/37   125/132  F4049 Trumbull           CT 
  222     52 Marie Edelen          58:35.9 18:52   F   2/2    126/132  F7079 Hartford           CT 
  223     60 Martha Freimuth       58:36.0 18:52   F  11/12   127/132  F6069 Hartford           CT 
  224    134 Kun-Woo Orzano        59:13.0 19:04   M  12/12    97/102  M1114 Lime Rock          CT 
  225    135 Randy Orzano          59:13.2 19:04   M  19/19    98/102  M5059 Lime Rock          CT 
  226    133 A. Orzano             59:13.9 19:04   M   7/7     99/102  M0710 Lime Rock          CT 
  227    258 Red Smith             59:53.0 19:17   M   4/4    100/102  M7079 Wolcott            CT 
  228    223 Katelyn Brodeur     1:00:06.8 19:21   F  11/11   128/132  F1114 Naugatuck          CT 
  229    224 Kelly Brodeur       1:00:23.7 19:27   F   9/9    129/132  F0710 Naugatuck          CT 
  230    206 Sherrill Rodman     1:00:41.4 19:33   F  12/12   130/132  F6069 New Haven          CT 
  231    198 Douglas Adams       1:00:41.6 19:33   M   1/1    101/102  M8089 Bloomfield         CT 
  232     87 Jules Jodko         1:00:47.0 19:34 C M  15/15   102/102  M6069 Naugatuck          CT 
  233    221 Cynthia Brodeur     1:00:47.1 19:34   F  36/37   131/132  F4049 Naugatuck          CT 
  234    222 Richard Brodeur     1:00:48.2 19:35   F  37/37   132/132  F4049 Naugatuck          CT 
Record 16:03 by Chris Chisholm in 2004                

                                                 For more information: 860-456-4451 

                                 This site is copy right The Last Mile Racing LLC 2004-2013, All Rights reserved