Services

 

About Us

Results

Calendar

Registration

    Links


Mighty Kids Tri

East Lyme, CT USA
9/18/2011 9:00 AM
Weather: Sunny - 50's

Results By: The Last Mile Race Mgt Co.
www.thelastmileracing.com


email timing@thelastmileracing with any corrections


================================================================================================
***** Official Results *****
================================================================================================
           FEMALE AGE GROUP:  8 & Under
Place O'All Name                 No.  Hea Age S Run     
===== ===== ==================== ==== === === = ======= 
    1     5 Erin Curran           649 1C    8 F   11:24 
    2     8 Evelyn Kaiser         602 1A    6 F   11:34 
    3    11 Fiona Kennedy         654 1C    8 F   11:40 
    4    13 Molly Brett           647 1C    8 F   11:44 
    5    16 Alyssa Woodward       621 1B    7 F   12:21 
    6    18 Cai Kuivila           651 1C    8 F   12:27 
    7    20 Lila Delaronde        648 1C    8 F   12:42 
    8    22 Caroline Longo        663 1C    8 F   12:57 
    9    24 Anna Smith            646 1C    8 F   13:01 
   10    26 Ellie Lessard         655 1C    8 F   13:29 
   11    27 Lilly Lyons           632 1B    7 F   13:31 
   12    30 Eile Purdy            616 1A    7 F   13:45 
   13    32 Skyla Starziski       631 1B    7 F   13:56 
   14    33 Aidan Sturm           619 1A    7 F   14:14 
   15    36 Lauren Hinkckley      601 1A    6 F   14:44 
   16    37 Lilia Gwaltney        613 1A    7 F   14:45 
   17    42 Emily Grayson         635 1B    7 F   15:32 
   18    43 Madden Buckley        633 1B    7 F   15:44 
   19    45 Andrea Weber          644 1C    8 F   16:01 
   20    46 Allyson Woodward      604 1A    6 F   16:11 
   21    49 Emma Jacobs           609 1A    6 F   16:55 
   22    55 Avanthi Kurukulasuri  660 1C    8 F   17:41 
   23    58 Alannah Fleming       626 1B    7 F   18:30 
   24    60 Victoria Longo        664 1C    7 F   18:45 
   25    67 Hannah Stephenson     610 1A    6 F   20:34 
   26   103 Helen Knaus             7 2A    8 F   26:49 
   27   122 MacKenzie Clark         2 2A    8 F   29:44 
   28   125 Alexandra Day           3 2A    8 F   31:13 
   29   132 Paige Kelly             6 2A    8 F   32:16 
   30   188 Gabriella Tejeda       74 1C    8 F 1:00:17 


                        MALE AGE GROUP:  8 & Under
Place O'All Name                 No.  Hea Age S Run     
===== ===== ==================== ==== === === = ======= 
    1     1 Anthony Scigliano     665 1C    8 M    9:15 
    2     2 Garrett Matson        658 1C    8 M   10:58 
    3     3 Jake Kozlowski        634 1B    7 M   11:21 
    4     4 Cyrus Kenkare         624 1B    7 M   11:22 
    5     6 Miles Hinckley        640 1C    8 M   11:27 
    6     7 Brayden Collette      618 1A    7 M   11:28 
    7     9 William Navas         612 1A    7 M   11:36 
    8    10 Nathan Thomas         653 1C    8 M   11:37 
    9    12 Caleb Maldari         605 1A    6 M   11:43 
   10    14 Nathan Russell        643 1C    8 M   12:13 
   11    15 Jack Derry            642 1C    8 M   12:16 
   12    17 Nicholas Rivard-Lent  657 1C    7 M   12:26 
   13    19 Rocco Brucoli         659 1C    8 M   12:33 
   14    21 Griffin Bellavance    666 1C    8 M   12:43 
   15    23 Anderson Scigliano    622 1B    7 M   12:59 
   16    25 Peyton Bonura         639 1B    8 M   13:17 
   17    28 Jake Darras           620 1B    7 M   13:33 
   18    29 Jackson Kuja          652 1C    8 M   13:35 
   19    31 Llogan Caron          614 1A    7 M   13:56 
   20    34 Matthew Munzner       650 1C    8 M   14:16 
   21    35 Zavier Cater          667 1C    6 M   14:20 
   22    38 Daylan Griffin        629 1B    7 M   14:47 
   23    39 Samuel Ainscough      606 1A    6 M   14:48 
   24    40 Liam Pickett          615 1A    7 M   15:11 
   25    41 Neth Kurukulasuriya   661 1C    6 M   15:22 
   26    44 James (j.J.) Bruno    608 1A    6 M   16:00 
   27    47 Rylan Jacobson        662 1C    6 M   16:23 
   28    48 Tyler Grabowski       607 1A    6 M   16:39 
   29    50 Taavi Veltheim        636 1B    7 M   17:08 
   30    51 Sam Ametrano          630 1B    7 M   17:12 
   31    52 Parker Sprankle       627 1B    7 M   17:20 
   32    61 Connor Hallstrom      623 1B    7 M   19:05 
   33    64 Maxwell Brown         617 1A    7 M   19:43 
   34    75 Christian Montoya       1 2A    8 M   22:23 
   35   185 Brendan McTigue       645 1C    8 M   59:26 


                         FEMALE AGE GROUP:  9 - 10
Place O'All Name                 No.  Hea Age S Run     
===== ===== ==================== ==== === === = ======= 
    1    63 Eloise Campbell        30 2B    9 F   19:37 
    2    65 Marissa McNary         48 2C   10 F   20:17 
    3    68 Lily Watson            12 2A    9 F   21:01 
    4    71 Grace Hanratty         13 2A    9 F   21:36 
    5    73 Olivia Meehan          43 2B   10 F   21:52 
    6    77 Abigail Robinson       23 2B    9 F   22:32 
    7    79 Lillian Kaiser          4 2A    9 F   22:54 
    8    80 Jennifer Cone          36 2B   10 F   23:15 
    9    81 Audrey Matson          61 2C    9 F   23:16 
   10    82 Chloe Stults           11 2A    9 F   23:23 
   11    84 Victoria Hannaford     33 2B    9 F   23:33 
   12    85 Alessandra Depaolo     45 2B   10 F   23:35 
   13    86 Claire Bryant          38 2B   10 F   23:52 
   14    87 Chelsea Crane          32 2B    9 F   24:01 
   15    88 Cori Bryant            39 2B   10 F   24:10 
   16    89 Jessica Van Horn       58 2C   10 F   24:16 
   17    90 Carly Jacobs           53 2C   10 F   24:24 
   18    91 Bailey Schmitz         28 2B    9 F   24:53 
   19    92 Mikayla Brucoli        68 2C   10 F   24:54 
   20    94 Ashley Woodward        22 2B    9 F   25:06 
   21    95 Haley Grayson          60 2C   10 F   25:18 
   22    96 Grace Baukus           41 2B   10 F   25:27 
   23    97 Adelina Marcille       15 2A    9 F   25:30 
   24   100 Zoey Salgado           52 2C   10 F   25:52 
   25   101 Angela Gambardella     17 2A    9 F   26:03 
   26   104 Caroline Codner        10 2A    9 F   26:51 
   27   106 Ana Hester             65 2C   10 F   27:07 
   28   108 Jayne Darras           44 2B   10 F   27:32 
   29   110 Jacqueline Navas       37 2B   10 F   27:57 
   30   112 Kathryn Hunter         21 2A    9 F   28:09 
   31   113 Mia Londregan         358 2C   10 F   28:19 
   32   114 Kelly Brett            26 2B    9 F   28:28 
   33   178 Erin Heap             306 3A   10 F   49:30 


                          MALE AGE GROUP:  9 - 10
Place O'All Name                 No.  Hea Age S Run     
===== ===== ==================== ==== === === = ======= 
    1    53 Kent Place             59 2C   10 M   17:20 
    2    54 Nathan Kunsman         40 2B   10 M   17:28 
    3    56 Sam Fuchs              66 2C   10 M   17:53 
    4    57 Lucas Disilvestro      57 2C   10 M   18:06 
    5    59 Noah Thomas            56 2C   10 M   18:34 
    6    62 Camden Collette        19 2A    9 M   19:24 
    7    66 Aidan Sullivan         55 2C   10 M   20:30 
    8    69 Wendy Sullivan         24 2B    9 M   21:04 
    9    70 Luke Hanratty          14 2A    9 M   21:31 
   10    72 Colby Powers           27 2B    9 M   21:44 
   11    74 Aran Purdy             18 2A    9 M   22:19 
   12    76 Colin Madaus           54 2C   10 M   22:26 
   13    78 Timothy Stephenson     34 2B    9 M   22:38 
   14    83 Ryan Greene            42 2B   10 M   23:28 
   15    93 Jack Rodriguez         49 2C   10 M   25:04 
   16    98 Christian Bird         62 2C    9 M   25:47 
   17    99 Noah Hollar            50 2C   10 M   25:52 
   18   102 Samson Dorfman         47 2C   10 M   26:15 
   19   105 Nathan Lichtenfels     16 2A    9 M   26:53 
   20   117 Alexander Bird         63 2C    9 M   28:57 
   21   120 Ryan McTigue           46 2C   10 M   29:05 
   22   133 Noah Kennedy           69 3A   10 M   32:42 
   23   140 Samuel Applegate      303 3A   10 M   34:49 
   24   146 Chase Jablon          307 3A   10 M   36:02 
   25   150 Oisin Purdy           305 3A   10 M   36:23 
   26   151 Ian Sanak              64 2C    9 M   37:22 
   27   156 Liam Leavy            309 3A   10 M   38:19 

                        FEMALE AGE GROUP:  11 - 12
Place O'All Name                 No.  Hea Age S Run     
===== ===== ==================== ==== === === = ======= 
    1   115 Jenny Hawkins         352 3C   11 F   28:29 
    2   119 Caitlin McNary        344 3C   12 F   29:03 
    3   123 Lauren Watson         337 3B   12 F   30:01 
    4   124 Natalie Smith         347 3C   12 F   30:02 
    5   128 Abby Kate Walsh       351 3C   12 F   31:24 
    6   130 Megan Sturm           340 3C   12 F   31:41 
    7   131 Kailey Sullivan       348 3C   12 F   31:43 
    8   135 Amelia Scigliano      325 3B   11 F   33:13 
    9   136 Scarlett Campbell     350 3C   12 F   33:27 
   10   143 Mira Disilvestro      349 3C   12 F   35:34 
   11   147 Abigail Sturm         321 3B   11 F   36:02 
   12   148 Isabel Blaze          346 3C   12 F   36:09 
   13   149 Emily Baker           313 3A   11 F   36:12 
   14   152 Alexa Tejeda          317 3A   11 F   37:47 
   15   153 Payton Collette       319 3A   11 F   37:49 
   16   154 Cassandra Villani     328 3B   11 F   38:01 
   17   159 Kate Rivard-Lentz     353 3C   11 F   39:01 
   18   161 Marie Grillo          330 3B   11 F   39:13 
   19   162 Hope Murney           356 3C   12 F   39:19 
   20   163 Erica Blaze           345 3C   12 F   39:22 
   21   165 Hayden Smith          324 3B   11 F   39:42 
   22   169 Madison Keefe         333 3B   11 F   42:07 
   23   175 Kayleigh Fleming      329 3B   11 F   46:24 
   24   177 Madeleine Day         314 3A   11 F   49:29 


                         MALE AGE GROUP:  11 - 12
Place O'All Name                 No.  Hea Age S Run     
===== ===== ==================== ==== === === = ======= 
    1   107 Michael Healey        339 3B   12 M   27:16 
    2   109 Linus Koepfer         354 3C   12 M   27:42 
    3   111 Logan Bowdish         338 3B   12 M   28:04 
    4   116 Brett Stevens         322 3B   11 M   28:39 
    5   118 Ben Fox               315 3A   11 M   28:59 
    6   121 Alex Green            341 3C   12 M   29:20 
    7   126 Sean Berube           336 3B   12 M   31:18 
    8   127 Ethan Skuches         318 3A   11 M   31:21 
    9   129 Jackson Danis         343 3C   12 M   31:37 
   10   134 Greg Clark            312 3A   11 M   32:56 
   11   137 Jack Van Horn         327 3B   11 M   34:02 
   12   138 Finn Maloney          332 3B   11 M   34:43 
   13   139 Trey Bazinet          308 3A   11 M   34:45 
   14   141 Logan Digges          311 3A   11 M   35:00 
   15   142 Dan Walsh             334 3B   11 M   35:26 
   16   157 Tyler Mason           357 3C   12 M   38:27 
   17   160 Zachary Bradley       326 3B   11 M   39:13 
   18   164 Luke Rumley           335 3B   11 M   39:27 
   19   170 Luke Maloney          331 3B   11 M   42:35 

                        FEMALE AGE GROUP:  13 - 14
Place O'All Name                 No.  Hea Age S Run     
===== ===== ==================== ==== === === = ======= 
    1   155 Gabriela Stolpinski  1004 4A   13 F   38:13 
    2   158 Lauren De Marco      1021 4A   14 F   38:44 
    3   167 Sydney Georgiades    1007 4A   13 F   40:14 
    4   171 Chloe Russell        1006 4A   13 F   43:03 
    5   172 Julia Gambardella    1019 4A   14 F   45:08 
    6   173 Naomi Clark          1001 4A   13 F   45:32 
    7   176 Jillian Clemente     1016 4A   13 F   49:14 
    8   179 Abigail Baukus       1008 4A   13 F   50:51 
    9   181 Hannah Rumley        1005 4A   13 F   51:33 
   10   182 Annie Longo          1026 4A   13 F   52:51 
   11   183 Callan Veltheim      1017 4A   13 F   55:24 
   12   187 Mia Salgado          1012 4A   13 F   59:58 
   13   189 Angelica Scigliano   1010 4A   13 F 1:16:18 

                         MALE AGE GROUP:  13 - 14
Place O'All Name                 No.  Hea Age S Run     
===== ===== ==================== ==== === === = ======= 
    1   144 Mason Revis          1024 4A   14 M   35:52 
    2   145 Peter Fuchs          1025 4A   13 M   36:00 
    3   166 Christian Smith      1013 4A   13 M   40:01 
    4   168 David Burstein       1023 4A   14 M   41:17 
    5   174 Nathan Hellmuth      1009 4A   13 M   46:10 
    6   180 Nicholas Salerno     1003 4A   13 M   51:07 
    7   184 Louis Salerno        1020 4A   14 M   58:01 
     8   186 Andrew Gambardella   1002 4A   13 M   59:49  

 
 
  

For more information: 860-456-4451 or timing@thelastmileracing.com

This site is copy right The Last Mile Racing 2004-2011,
All Rights reserved.