Services

 

About Us

Results

Calendar

Registration

    Links


Jaycees Jog for Pancreatic Cancer

Windsor, CT USA
8/14/2011 9:00 AM
Weather: Rain - 70's

Results By: The Last Mile Race Mgt Co.
www.thelastmileracing.com


 Overall winners

Men: 1st Place Winner : Aaron Cruz

Women: 1st Place Winner :Sherry Schwarm


email timing@thelastmileracing with any corrections

Printer Friendly   Age Group  


================================================================================================
                    ***** Official 5K Results *****
================================================================================================
  Place No.   Name                Time      Pace  S Age Div/Tot  Sex/Tot  Div   City               St 
===== ===== =================== ========= ===== = === ======== ======== ===== ================== ==  
    1    37 Aaron Cruz            19:30.8  6:17 M  18   1/3      1/24   M1620                       
    2    29 Rich Kopacz           20:19.0  6:33 M  44   1/8      2/24   M4049 Windsor            CT 
    3    35 Dylan Hammerman       20:24.0  6:34 M  18   2/3      3/24   M1620 06095                 
    4    44 Robert McCormick      20:53.1  6:44 M  45   2/8      4/24   M4049 Suffield           CT 
    5    40 Ken Clark             21:36.6  6:58 M  48   3/8      5/24   M4049 Somers             CT 
    6    52 Zoltan Rigo           22:30.3  7:15 M  28   1/3      6/24   M2129 Berlin             CT 
    7    34 David Dyson           22:53.2  7:22 M  42   4/8      7/24   M4049 Maple Hill         CT 
    8    30 Mark Barile           23:19.2  7:31 M  29   2/3      8/24   M2129 Windsor Locks      CT 
    9    41 Lee Haseltine         23:30.9  7:35 M  52   1/3      9/24   M5059 Southwick          MA 
   10    50 Paul Rabenold         24:36.5  7:56 M  59   2/3     10/24   M5059 Avon               CT 
   11    27 Russell Stroud        24:38.9  7:56 M  41   5/8     11/24   M4049 Simsbury           CT 
   12    43 Sherry Schwarm        24:49.4  8:00 F  45   1/7      1/21   F4049 Marlborough        CT 
   13    53 Anne Dubiel           25:12.2  8:07 F  29   1/6      2/21   F2129 Sharon             CT 
   14    51 Chris Mazella         25:43.6  8:17 M  21   3/3     12/24   M2129                       
   15    26 Nithyalaksh Kannan    26:52.8  8:40 F  29   2/6      3/21   F2129 Manchester         CT 
   16     9 Brad Magyar           29:34.9  9:32 M  43   6/8     13/24   M4049 Enfield            CT 
   17    25 Mary Muldoon          29:52.8  9:38 F  47   2/7      4/21   F4049 Windsor            CT 
   18    15 Michelle Rydberg      30:42.6  9:54 F  33   1/4      5/21   F3039 Unionville         CT 
   19    18 Timothy Stearns       31:10.9 10:03 M  18   3/3     14/24   M1620 Storrs             CT 
   20    48 Tenney Carpenter      31:40.2 10:12 F  26   3/6      6/21   F2129 Windsor            CT 
   21     2 Evan Lintz            31:49.8 10:15 M  32   1/4     15/24   M3039 Willimantic        CT 
   22    11 Molly Dunn            32:11.7 10:22 F  22   4/6      7/21   F2129 Ellington          CT 
   23    10 Jonathan Dunn         32:12.0 10:22 M  35   2/4     16/24   M3039 Enfield            CT 
   24    21 Tom Morgan            32:12.4 10:22 M  35   3/4     17/24   M3039 Simsbury           CT 
   25    45 Richard Zbrozck       32:21.6 10:25 M  64   1/2     18/24   M60+  Berlin             CT 
   26    17 Heidi Groeger         33:01.7 10:38 F  29   5/6      8/21   F2129 Storrs             CT 
   27     7 Genevieve Lattimer    33:11.9 10:42 F  40   3/7      9/21   F4049 Windsor            CT 
   28    28 Gail Schoonover       34:01.8 10:58 F  54   1/1     10/21   F5059 Windsor            CT 
   29     1 Karen Cheney          35:08.0 11:19 F  46   4/7     11/21   F4049 Windsor Locks      CT 
   30    24 Stephen Plant         35:46.2 11:31 M  53   3/3     19/24   M5059 Windsor            CT 
   31    49 Jonathan Lattimer     36:33.2 11:46 M   7   1/1     20/24   M-15  Windsor            CT 
   32     5 Andrew Lattimer       36:33.6 11:47 M  40   7/8     21/24   M4049 Windsor            CT 
   33    19 Colleen Dowd          38:55.8 12:32 F  39   2/4     12/21   F3039 Windsor            CT 
   34    20 Daniel Dowd           38:56.1 12:32 M  47   8/8     22/24   M4049 Windsor            CT 
   35    13 Dianne Bourgoin       39:17.0 12:39 F  40   5/7     13/21   F4049 Ellington          CT 
   36    23 Keith Rugar           43:39.3 14:04 M  33   4/4     23/24   M3039 Windsor            CT 
   37    31 Lauren Barr           43:55.5 14:09 F  15   1/1     14/21   F-15  Naples             FL 
   38    47 Charles Merlis        44:49.1 14:26 M  70   2/2     24/24   M60+  W Hartford         CT 
   39     6 Harriet Unger         45:56.3 14:48 F  85   1/2     15/21   F60+  Rocky  Hill        CT 
40     0 Bandit                47:17.8 15:14 
   41    16 Stacy Vocasek         47:26.8 15:17 F  31   3/4     16/21   F3039 Ellington          CT 
   42    12 Allyson Pequita       47:27.1 15:17 F  31   4/4     17/21   F3039 Enfield            CT 
   43    42 Amber Schwarm         48:21.7 15:34 F  23   6/6     18/21   F2129 Middletown         CT 
   44    14 Elizabeth Freedman    48:22.0 15:35 F  40   6/7     19/21   F4049 West Hartford      CT 
   45    39 Kristin Hoffman       49:29.9 15:56 F  40   7/7     20/21   F4049 Windsor            CT 
   46    38 Laura Jary          1:01:27.3 19:47 F  61   2/2     21/21   F60+  Windsor            CT 
   8/14/2011  9:51PM 
                         

For more information: 860-456-4451 or timing@thelastmileracing.com

This site is copy right The Last Mile Racing 2004-2011,
All Rights reserved.