The Last Mile Race Management Co.

Mighty Kids Triathlon

East Lyme, CT USA
09/12/2009 9:30am
Weather: Overcast - low 60's

Results By: The Last Mile Race Mgt Co.
www.thelastmileracing.com

Timed using DAG Chip Foot System

=======================================================
  8 & under
=======================================================
Place No.  Name                 Heat Course Age Race    
===== ==== ==================== ==== ====== === ======= 
    1   87 kent Place           2    Short    8    9:55 
    2  100 Aidan Sullivan       2    Short    8   10:01 
    3  108 Abby O               2    Short    8   11:00 
    4  113 Lucas DiSilvestro    2    Short    8   11:02 
    5   94 Anthony Scigliano    2    Short    7   11:15 
    6  107 Torben Wunderle      2    Short    8   11:34 
    7   79 Peter Lena           1    Short    8   12:02 
    8  114 Marissa McNary       2    Short    8   12:03 
    9   83 James McCoy          1    Short    8   12:04 
   10   74 Sam Fuchs            1    Short    8   12:27 
   11   73 Alex Fraser          1    Short    7   12:36 
   12   98 Jack Stein           2    Short    7   12:49 
   13   78 Drew Lech            1    Short    7   12:50 
   14   96 L.J. Sigersmith      2    Short    8   13:19 
   15   88 Jack Robbins         2    Short    8   13:25 
   16  109 Tucker Gometz        2    Short    7   13:38 
   17   77 Alexis LaPerle       1    Short    7   13:39 
   18  111 Jack Walsh           2    Short    7   13:48 
   19  105 Ryan Whaley          2    Short    6   13:51 
   20   84 Dylan McDonald       1    Short    7   13:58 
   21   80 Julen Lujambio       1    Short    8   14:03 
   22   86 Aiden Paterson       2    Short    8   14:09 
   23  104 Lily Watson          2    Short    7   14:11 
   24   76 Lucas Huesman        1    Short    6   14:30 
   25  119 Gus NATALE           2    Short    8   14:31 
   26   90 Maya Rose            2    Short    8   14:48 
   27  116 Alec Elmer           2    Short    7   15:03 
   28   99 Chloe Stults         2    Short    7   15:09 
   29   92 Keegan Rybacki       2    Short    7   15:12 
   30  301 MIKAYLA BRUCOLI      2    Short    8   15:13 
   31   95 Aidan Scott          2    Short    7   15:19 
   32   71 Grace Felkner        1    Short    6   15:19 
   33   66 Danny Cecere         1    Short    8   15:24 
   34   81 Danielle McCarthy    1    Short    8   15:38 
   35  106 Amelia Whitney       2    Short    7   15:52 
   36  112 Christian Montoya    2    Short    7   16:02 
   37   65 Jack Casey           1    Short    7   16:05 
   38  118 KATE WELSH           2    Short    8   16:10 
   39   64 Sydney Byron         1    Short    6   16:16 
   40  120 MASON KEENEY         2    Short    8   16:17 
   41   67 Danielle DeWallace   1    Short    7   16:19 
   42  110 Sarah Nobile         2    Short    7   16:51 
   43   97 Isabelle Sigersmith  2    Short    7   16:52 
   44   89 Abigal Robinson      2    Short    7   17:10 
   45   72 Mae Felkner          1    Short    7   17:27 
   46   60 Jackson Baretincic   1    Short    6   17:27 
   47   62 Claire Bryant        1    Short    8   17:28 
   48  115 Ben Klose            2    Short    6   17:31 
   49   63 Cori Bryant          1    Short    8   17:32 
   50   93 Ian Sanok            2    Short    8   17:33 
   51  117 MARIANGELA RUGGERI   2    Short    8   17:36 
   52  101 Rohan Venkatesh      2    Short    7   17:50 
   53   91 Gideon Ross          2    Short    6   17:59 
   54   69 Connor Elci          1    Short    8   18:09 
   55   75 Sarah Fulcher        1    Short    6   18:17 
   56   68 Julie Egholm         1    Short    7   19:08 
   57   85 Matthew Munzner      1    Short    6   19:10 
   
============================================================
                         FEMALE AGE GROUP:   1 & 8

Place O'All Name                 No.  Hea Age S Rank Race    
===== ===== ==================== ==== === === = ==== ======= 
    1     3 Abby O                108 2     8 F    1   11:00 
    2     8 Marissa McNary        114 2     8 F    2   12:03 
    3    17 Alexis LaPerle         77 1     7 F    3   13:39 
    4    23 Lily Watson           104 2     7 F    4   14:11 
    5    26 Maya Rose              90 2     8 F    5   14:48 

                          MALE AGE GROUP:   1 & 8

Place O'All Name                 No.  Hea Age S Rank Race    
===== ===== ==================== ==== === === = ==== ======= 
    1     1 kent Place             87 2     8 M    1    9:55 
    2     2 Aidan Sullivan        100 2     8 M    2   10:01 
    3     4 Lucas DiSilvestro     113 2     8 M    3   11:02 
    4     5 Anthony Scigliano      94 2     7 M    4   11:15 
    5     6 Torben Wunderle       107 2     8 M    5   11:34 
			

For more information: 860-456-4451 or timing@thelastmileracing.com 

This site is copy right The Last Mile Racing 2004-2009 - All Rights Reserved.